Japonya Sim Kartı Nasıl Alınır? Nasıl Kullanılır?

Japonya Sim Kartı Nasıl Alınır? Nasıl Kullanılır?

Eğer yabancı bir ülkedeyseniz internete ulaşmak önemli bir konudur. Hele Japonya’daysanız! Japonya’ya uçak biletinizi aldınız, otelinizi tuttunuz, JR Pass da tamam. Peki ya internet? Muazzam büyüklüğe sahip toplu taşıma sistemlerinde gezmek, anlamadığınız kelimeleri anında çevirmek ve sevdiklerinizle bağlantıda kalmak için internete ihtiyaç duyabilirsiniz. Japonya’da sim kartlar sayesinde hemen internet bağlantısına sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin Japonya sim kartı nasıl alınır ve nasıl kullanılır hakkında hep beraber bilgi sahibi olalım. 

Japonya’da İnternet Erişimi Nasıl Sağlanıyor?

Japonya farklı sistemlere ve yüksek teknolojiye sahip bir ülke olmasıyla bilinir. Bu yüzden Japonya’ya gidecek turistlerin gitmeden önce dikkat etmesi gereken ve orada bilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Japonya’daki en önemli şeylerden bir tanesi hiç şüphesiz iletişimdir.

Şehirdeki bazı merkezlerde büyük alışveriş merkezi ya da mağazada da internet ücretsizdir ve genellikle Japonya’nın her köşesinde internete kolaylıkla ulaşım sağlanır. Peki havaalanında, metro duraklarında internete nasıl bağlanacağınızı düşündünüz mü? Eğer bu güzel ada ülkesine gittiğinizde kendi operatörünüzü kullanmak isterseniz, oldukça yüksek ücretler ödemek durumunda kalabilirsiniz. Japonya’da internet kullanımı için en iyi çözüm bir Japon sim kart satın almaktır. Genelde Türkiye’deki operatörlerin yurtdışı kampanyaları da Japonya’yı kapsamamaktadır. 


Japonya hakkında bilinmesi gereken şeylerden birisi de Japonya’daki GSM sistemlerinin Türkiye’den farklı olmasıdır. Çünkü Japonya’daki telefon şekebeleri GSM hatlarını desteklememektedir ve satın alınan sim kart çoğu cep telefonu modellerinde çalışmayacaktır.

Peki Japon Sim Kart Nasıl Alınır?

Japon sim karta ulaşmak çok kolay! Sadece HIS Travel’da bulunan sim kart hizmetiyle eşsiz seyahat deneyimlerinizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Japonya’ya gitmeden önce HIS Travel’a başvurduğunuz taktirde, sim kartınızı kolaylıkla teslim alabilirsiniz. Size ise Japonya seyahatinizde kartı telefonunuza takmak ve süper hızlı internet ile iletişime kaldığınız yerden devam etme keyfi kalır! Üstelik HIS Travel’den temin ettiğiniz sim kartı takarak kullanıma direkt başlayabilirsiniz. 

HIS Japon Sim Kartının Özellikleri Nelerdir?

 1. Kart standart, mikro veya nano sim olacak şekilde ayarlanabilir
 2. Yüksek hızlı internet erişimi (4G LTE) ile veri sınırlaması yoktur
 3. Sim kartlar 8 veya 16 günlük bir süre içinde kullanılabilir
 4. HIS sim kart Japonya'nın Docomo ağında çalışır (Japonya'nın en büyük ağ sağlayıcısı)

Japon Sim Kartı Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzun sim kart bölümüne bizden temin edeceğiniz kartınızı takın ve telefonunuzu açın, arından sizlere göndereceğimiz belgelerdeki gibi telefonunuzdan gerekli ayarları gerçekleştirin ve internetinizin keyfini çıkartın!

 • Telefonunuzun sim kart bölümüne HIS Travel'dan temin edeceğiniz kartı takın ve telefonunuzu açın. 
 • Sizlere göndereceğimiz belgelerdeki gibi telefonunuzun ayarlarını yapın.
 • Kullanım süresi sonrası kartın iadesi gerekmemektedir. 
 • Satın alım sonrası iptal ve değişiklik hakkı bulunmamaktadır.
 • Kartlarda sadece internet paketi bulunmaktadır. Arama, SMS yapılmamaktadır.
 • Sınırlı sayıda sim kart bulunmaktadır. 
 • Kartların son kullanım tarihi bulunmamaktadır.


Japon Sim Kartı Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Rezervasyon yapmadan önce, lütfen kullanılacak telefonun sim kilidi olup olmadığını kontrol edin. Telefonunuzun uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için lütfen mobil servis sağlayıcınıza başvurun. Paket açıldıktan sonra iade veya para iadesi kabul edilmez.

 • Japon sim kart, sınırsız veri hacmine sahip olmasına rağmen, 3 GB'den fazla kullanılırsa bağlantı yavaşlayabilir
 • HIS sim kart bağlantısı Japonya'nın% 99'unu kapsar
 • Japon sim kart gelen veya giden telefon aramalarını etkinleştirmez

Japon Sim Kartımla Türkiye'yi Arayabilir Miyim?

Hayır, Japon sim kartı sadece internet kullanımını kapsamaktadır.

Japon Sim Kartım Türkiye'den Aldığım Telefonla Uyumlu Mu?

Japonya sim kartınızı Türkiye’deki telefonunuza takarak kullanmanız mümkün. 

İnternet Kullanımı Tamam, Peki Japonya’yı Baştan Aşağı Nasıl Gezeceksiniz?

Japonya’daki internet kullanımı hakkında çözüme ulaştıysanız, Japonya seyahatinizde merak ettiğiniz her yeri kolaylıkla gezebileceğiniz Japan Rail Pass ile tanışmaya nerdesiniz? Tüm dünyanın bildiği Interrail’in Japonya’daki versiyonu olan Japan Rail, trenle tüm Japonya’yı baştanbaşa gezmeyi ifade eden bir ulaşım biçimidir. Ülkenin her köşesini kolayca ziyaret edebileceğiniz bu sistem ve şehirlerarası hızlı tren (Shinkansen) sayesinde çok uzun mesafeleri çok kısa sürelerde kat edebilmek mümkündür. Eğer siz de uygun fiyatlı bir Japonya seyahati yapmak istiyorsanız, bu noktada Japan Rail Pass devreye girecektir. Japonya Demiryolları Pasosu olarak bilinen JR Pass, Japonya seyahatinizi oldukça ekonomik ve pratik bir hale getirir. Sadece HIS Travel ile temin edebileceğiniz JR Pass ile muhteşem bir Japonya seyahatine hazır olabilirsiniz.  

Japon sim kart hizmetimiz hakkında bizlere 0539 795 15 45 numaralı telefondan ve jrpass@his.com.tr  mail adresinden ulaşabilirsiniz. 

Yorum (0)
Yorum Bırak