Kışın İş Seyahati Yapacaklar İçin Bavul Hazırlama Rehberi

Kışın İş Seyahati Yapacaklar İçin Bavul Hazırlama Rehberi

Yaz mevsiminde incecik giysilerle valiz yapmak ne kadar kolaysa kış aylarında kalın giysileri yerleştirmek bir o kadar zorlayıcı olabilir. Hele ki çıktığınız bir iş seyahati ise giysileri ütüsü bozulmayacak şekilde nasıl yerleştireceğinizi düşünürken bir de bunları küçücük bir valize nasıl sığdıracağınız işleri biraz daha karıştırıyor olabilir. Aslında oldukça basit birkaç kuralı var, haydi gelin birlikte bakalım…

İlginizi çekebilir: İş Seyahati Programlarınızı İyileştirmenin 5 Yolu

Önce Planlamanızı Yapın

Çıkartın valizleri, başlıyoruz! Kış valizinizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken ilk nokta planlama. Seyahatinizin nereye olduğuna göre öncelikle kaç gün kalacağınızı, yanınızda mutlaka olması gereken eşyalarınızı ve yolculuğunuzu ne şekilde yapacağınızı belirlemelisiniz. Planlamanız hazır olduktan sonra eşyalarınızı bir arada toplayıp valize yerleştirmek işin en eğlenceli kısmı.

Doğru Bavul Sizi Yarı Yolda Bırakmaz

Yaz seyahatleri neyse de kış aylarının zor hava koşullarında bavullarınız ummadığınız kadar sıkı bir talime tutulur. Unutmayın, kaliteli malzemeden üretilmiş ve içi doğru tasarlanmış bir bavulla doğru yerleştirmeyi yaptığınız takdirde sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Gereğinden Fazla Giysi Almayın

Yine bu mevsimin yaz aylarına göre zorluğundan söz edeceğiniz fakat birçok kişi üşüyeceğini ya da ihtiyacı olacağını düşünerek yanına fazladan birer kalın bir kazak ve süveter daha alır. Burada önemli olan nokta gideceğiniz kentin koşullarına göre ihtiyacınız olan doğru giysilerinizi yanınıza almak olacaktır. Geniş hacimli ve ağır kış giysileriniz yerine hafif ağırlıkları olan fakat sizi sıcacık tutacak giysilerinizi valizinize yerleştirmelisiniz. Örneğin kalın bir kazak eklemek yerine termal bir içlik tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem valizinizde gereksiz yer kaplamayacak hem de siz giysinizin ağırlığıyla bunalmayacak, gününüzü hafif atlatacaksınız.


Can Kurtaran Yetişiyor, Bavul İçi Düzenleyiciler!

Günümüzde pek çok internet sitesi ve mağazalarda karşımıza çıkan yeniliklerden birisi de bavul içi düzenleyiciler. Bu fileli ve fermuarlı düzenleyicilerin ilk bakışta gereksiz bir ürün olduğu düşünülse de aslında gerçek bunun tam tersi. Her bir düzenleyicinin içine doldurana kadar rulo şeklinde sardığınız giysilerinizi yerleştirin. Bu düzenleyicilerin valizinizin içine kolaylıkla yerleştiğini ve size hala bolca alan kaldığını görünce oldukça şaşıracaksınız. Bu ürünler valizinizi uygun yerleştirmenizi sağlamanızın yanı sıra eşyalarınızı da organize edecek ve otelde eşyalarınızı yerleştirirken hatta dönüş vakti gelip de yeniden valiz yaparken oldukça kolaylık sağlayacak.

Giysilerinizi Rulo Yaparak Yerleştirin

Valizinizi hazırlamaya başladığınızda giysilerinizi katlayarak mı yoksa rulo yaparak mı yerleştirmeniz gerektiğinden emin olamıyorsanız biz size hemen doğru yanıtı verelim; kesinlikle rulo yapmak! İçlik, tişört gibi ince giysilerinizi, kazaklarınızı ve pantolonlarınızı fazla sıkmadan rulo yaparak yerleştirmenizi öneririz. Bunlar kolay, gömlekler hakkında bilgi verin diyecek olursanız güzel haber, onun da oldukça pratik bir yolu var. Bunun en kestirme yolu gömleklerinizi mağazalardaki gibi katlamanız olacaktır. Otelinizde gömleğinizi ütüye vermek ya da yanınızda seyahat ütüsü taşımak gibi alternatifleriniz olmayacaksa bu yöntem en işlevlisi. Gömleğinizi giydiğinizde katlanmış yerler ceketinizin altında kalacak ve belli olmayacaktır. Yakasının formunu bozmadan yerleştirmenin en güzel yöntemi ise yaka boşluğunun içine yuvarladığınız kemerinizi yerleştirmek olacaktır. Otelinize gider gitmez eşyalarınızı doğru şekilde asarsanız oluşan doğal kırışıklıklar kendini kısa sürede salacaktır.

Ayakkabı Seçiminize Doğru Eklemeler Yapın

Giysilerinizi hazırladıktan sonra valizinize koymanız gereken diğer en önemli şey elbette ayakkabılarınız. Klasik ve şık ayakkabılar birçok kişinin iş seyahatinde ihtiyacı olan ayakkabı çeşidi olsa da yanınıza mutlaka rahat edeceğiniz spor ayakkabı ya da babet almayı unutmayın. Yorucu bir günü hafifletecek ilk şeylerden birinin rahat ayakkabılar olduğunu eklemeden geçmeyelim.


Kişisel Hijyen Ürünlerini Unutmayın

Yanınıza almanız gereken kişisel hijyen ürünlerini tek bir çantada toplayabilirsiniz. Ardından bu küçük çantayı valiz cebine bile yerleştirebilirsiniz. Makyaj malzemelerinizin bir hayli yer kapladığını düşünüyorsanız en pratik yolu seyahat setlerinden edinmeniz olacaktır. Hem bolca seçenek hem de az yer şahane bir çözüm değil mi sizce de?

Yorum (0)
Yorum Bırak