Yeni Yılda Hediye Edilecek 10 Şahane Rota

Yeni şehirler, ilk kez görülen sokaklar, gezginlere yeni hikayeler vadeder. Kaldırımlarından dükkanlarına, insanlarından mimarilerine kadar her köşesinde bir yeniliğin, sürprizin saklı olduğu şehir keşifleri en güzel yılbaşı hediyesidir. Düşünsene, sana birkaç günlük bir tatil, asla unutamayacağın deneyimler kazandırabilir. Yılbaşı hediyesi için ne alsam, sevdiklerimi, sevgilimi, ailemi nasıl mutlu etsem diye düşünüyorsan tatil alternatifini de göz önünde bulundurmalısın. Yeniliklerle gelen yeni yılı yeni bir şehirde karşılayabilirsin. "Yılbaşında her yer çok pahalıdır" klişesine de inanma. Ekonomik ve keyifli rotalar her zaman var, üstelik erken rezervasyon avantajlarından da faydalanabilirsin. İşte yurt içi ve yurt dışında tercih edebileceğin, en iyi 10 yılbaşı tatili rotası: 


1- Kotor- Karadağ'ın Saklı Güzelliği 


Kotor, zamanın durduğu sokaklarında seni yeni yıla davet ediyor. Koruma altındaki bölgede, şirin mimari ve doğal fiyordların güzellikleri bir arada. Büyüleyici bir manzara. Vizesiz ulaşılabilen Karadağ'ın küçük sahil beldesi, unutulmaz anıların ev sahibi oluyor. Yılbaşı hediyesi olarak sevdiğine güzel anılar armağan etmek istersen iyi bir alternatif oluşturuyor. Budva bölgesinde yer alan Kotor, tarihi güzellikleri ile en özel yerlerden biri. 

2- Uludağ: Türkiye'nin Kış Cenneti 


Uludağ'ın bembeyaz atmosferinde yeni yılı karşılamaya ne dersin? Bursa'da yer alan dağdaki oteller, özel programlarla unutulmaz bir yılbaşı geçireceğini garantiliyor. Çam ağaçlarının arasında kısa bir teleferik yolculuğu ile zirveye çıkabilir, karın keyfini çıkarabilirsin. Yılbaşı hediyesi için romantizm arıyorsan hiç uzağa gitmeye gerek yok. Uludağ'ın kar altındaki görüntüsü büyüleyici... 

3- Marakeş: Çölde Yılbaşı Partisi 


Fas Marakeş, özel ışıklandırmaları, çöl partileri ile tam bir yılbaşı kenti. Tarihi, otantik dokusu ve dar sokakları ile geçmişin adım adım peşinden geldiği Marakeş'te yeni yılı karşılamak ilginç bir yılbaşı hediyesi olabilir. Oldukça mistik ve romantik değil mi? Vize istemeyen Fas'ta alışverişin merkezi ise Mediba. Majorelle ve Menara bahçelerinde soluklanabilir, yılbaşı gecesi çölün ortasındaki partilerde eğlenebilirsin. 

4- Alaçatı: Yalnız Yazın Değil Kışın da Güzel 


Romantik bir yılbaşı hediyesi arayanların tercihi ise Alaçatı oluyor. Haftalar öncesinden hazırlıklarına başlanan yeni yıl kutlamalarında tüm caddeler, mağazalar, sokaklar ve vitrinler yeni yılı müjdeliyor. Meşhur sokak pazarlarında alışveriş yapabilir, büyüleyici atmosferde kendini romantizmin kollarına bırakabilirsin. Işıl ışıl caddeler, dar sokaklar ve eğlenceli sokak partileri görmeye değer. 

5- Dubai: Gökdelenler Diyarı 


Işık gösterileri ile ünlenen Dubai'de yılbaşı oldukça heyecan verici. Dünyanın en büyük havai fişek gösterilerini izleyebilir, Burj Al Arab’ın güzelliğine tanık olabilirsin. Palm Jumeirah etrafındaki gemi turları veya şehir merkezindeki gece kulübü eğlenceleri de sabaha kadar devam ediyor. Plaj partileri de sıcak iklimin olmazsa olmazı. 

6- Lviv: Vizesiz Tatil Arayanlara Mükemmel Bir Alternatif


Yılbaşı hediyesi için vize stresine girmek istemeyenlerdensen seni Lviv'e davet ediyoruz. Noel fotoğraflarına bakarak kentin yıl başında ne kadar güzel olduğunu görebilirsin. Ukrayna'nın tatil cenneti, ekonomik fiyatları ve tarihi dokusuyla da fark yaratıyor. Sevimli sokakları, şık restoranları, sokak satıcıları ve süslü meydanları ile tarihin tozlu sayfalarına tutunmuş ve orada kalmış bir şehir. 

7- Şirince: Romantik ve Huzurlu Bir Yılbaşı 


Yılbaşı her zaman eğlence demek değil eğer yeni yıla huzurlu bir atmosferde girmek istiyorsan İzmir'e, Şirince'ye gidebilirsin. Şarapları ile ünlü beldede dar sokakların, eski evlerin arasında kaybolabilir, şehrin keşmekeşinden uzaklaşabilirsin. Yılbaşı hediyesi olarak huzur almak ister misin? 

8- Bakü: Yeni Yıl Coşkusu Hazar Kıyısında


Bakü, tüm ihtişamıyla kış sevenleri, yeni yılı hissetmek isteyenleri bekliyor. Fevvareler Meydanı'nda yapılan kutlamalarda sen de olabilirsin. Eğlenen, yeni yılı coşkuyla karşılayan insanlar ile özel ve eşsiz bir yeni yıl anısı yaratman senin elinde. Hazar denizi kıyısındaki Ulusal Park'ta kurulan sahnelerde şovları izleyebilir, ışık ve müzik gösterilerine şahit olabilirsin. 

9- Belgrad: Hayallerdeki Gibi 


Sokaklarda kurulan pazarları, cıvıl cıvıl Özgürlük Meydanı, ışıl ışıl sokakları ile Belgrad yılbaşı için güzel bir alternatif. Parlamento Meydanı'nda yapılan konserler eğlence sunuyor. Hem eğlence hem de gezi tatili arayanlar için mükemmel bir tercih. 

10- Kapadokya: Bulutların Üzerinde


Yılbaşı hediyesi olarak sevdiğine romantik bir gezi armağan edebilirsin. Bulutların üzerine çıkacağın balon yolculuğuna peri bacalarının egzotik atmosferi eşlik ediyor. Rüya gibi bir yılbaşı vadeden Kapadokya, kışın beyaza bürünen güzelliği ile seni bekliyor. 


Etiketler: karadag , lviv , uludag , yilbasi-hediyesi , yilbasi-tatil-hediyesi , marakes , dubai , alacati , sirince , baku , kapadokya , belgrad

Diğer Bloglarımız

29 Ekim Tatilinde Gidilecek 10 İdeal Yer

Bu yıl salı gününe denk gelen 29 Ekim tatili, tempolu şehir yaşamından kısa süre de olsa uzaklaşıp biraz olsun dinlenme ve tazelenme fırsatı yakalamak isteyenleri şimdiden harekete geçirdi. 29 Ekim’de gidilecek yerler için şimdiden planlar yapılmaya başla . . .

DEVAMINI OKUYUN

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Herkesin hayallerini süsleyen o “Amerikan Rüyası”nın gerçekleşmesi için öncelikle oldukça detaylı bir vize sürecinden geçmek gerekiyor. Türkiye’yi vizeye tabi tutan Amerika, gerek bölgesel gerek politik olaylardan dolayı süreçleri zaman zaman çalkantıya g . . .

DEVAMINI OKUYUN