Resmi Tatil Günleri

Resmi tatiller her zaman merakla beklenir ve takvimlerdeki yerini çok önceden alır. Çalışan kesim için ayrı, öğrenciler için ayrı, veliler için ayrı önem taşıyan resmi tatiller tatil planlarını da beraberinde getirir. Resmi tatiller bu sene yaşadığımız pandemi salgınından dolayı evlere kapalı olarak geçse de 2021 yılında güzel dileklerimizle resmi tatilleri keyifli hatıralara dönüştüreceğimizi umuyoruz. İster deniz, ister doğa, ister eğitim, ister spor odaklı olsun her neyden keyif alıyorsanız tatillerinizde önümüzdeki yıl umarım onu yaşarsınız. Gelecek sene de sosyal mesafe kurallarına ve hijyene dikkat ederek tatil yapacağımızı hatırlatarak takviminizde şimdiden 2021 resmi tatiller için yer açmaya başlayın deriz.

Yılbaşı Tatili - Cuma

Yılbaşı tatili iş seyahatlerine güzel bir ara verme imkanı sağlıyor. Yeni yıl heyecanını ve yeniliğini yaşamak ise strese ve iş yoğunluğuna da mola vermenizi sağlıyor. Yılbaşı tatili, 2021 resmi tatiller içinde ilk tatil müjdesini de veriyor. Bu sene perşembeyi cumaya bağlayan geceye denk gelen yılbaşı, 3 günlük kısa ama keyifli bir tatil imkanını yaratacak.

2021 yılbaşı tatiliniz için sosyal mesafe kurallarını göz önünde bulundurarak seyahat edebilirsiniz. Bunun için özel araç kiralama ya da transfer hizmetlerini tercih edebilir ve dezenfekte edilmiş araçlarla seyahatinizi özelleştirebilirsiniz. HISgo özelleştirilmiş seyahatiniz için ideal bir platformdur.

Yılbaşı tatilinde güzel bir yılbaşı otelinde konaklama yapmak isterseniz his.com.tr adresine göz atabilirsiniz. Yılbaşı otelleri için hangi otele rezervasyon yaptırmak istediğinize karar verdikten sonra uygun fiyatlı bir yılbaşı tatili organize edebilirsiniz.

23 Nisan Tatili - Cuma

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, hem çocuklara armağan edilmesi hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olması sebebiyle ülkemizde her yıl büyük coşkuyla kutlanıyor. Resmi tatiller arasında yer alan 23 Nisan, bu sene cuma gününe denk geliyor. Cuma günü tatil olması sebebiyle nisan ayının tüm güzelliğini 3 gün de olsa yaşayabilirsiniz. Ailenizle birlikte olabileceğiniz 23 Nisan tatilinde özellikle çocuklu aileler için ideal rotaların keyfini çıkartabilirsiniz.

23 Nisan tatilinde yurt dışında olmak istiyorsanız pandemi döneminin şartlarını göz önünde bulundurarak vize işlemlerinizi organize edebilirsiniz. Bu olağanüstü süreçte sorun yaşamamak adına vize işlemlerinizi BizVize ile halledebilirsiniz.

23 Nisan tatilinde çocuk dostu otellerde ya da doğa otellerinde konaklama yapmak için his.com.tr adresine göz atabilirsiniz.

Nisan ayı, Japonya’nın muhteşem doğa harikası sakura ağaçlarını görebileceğiniz en ideal ay. Eğer izin probleminiz yoksa 23 Nisan tatilini üç günden daha fazla bir planlamaya dahil ederek sakuralara yetişmek için Japonya’ya seyahat edebilirsiniz. Türkiye’deki tek yetkili satış noktası ile Japonya tren biletini Japan Rail Pass’i de bu linkten satın alabilirsiniz.

1 Mayıs Tatili - Cumartesi

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik ve dayanışma günüdür. 2021 senesinde 1 Mayıs tatili cumartesi gününe denk geliyor. Cumartesi çalışanlar için kısa bir mola imkanı yaratan 1 Mayıs tatilini bulunduğunuz şehre yakın yerleri keşfederek değerlendirebilirsiniz.

Öğrenciler için mayıs ayı yurt dışı okul araştırmalarının başladığı bir dönem olma özelliğini taşıyor. Doğru yurt dışı okulunu doğru danışmanlarla bulmak oldukça önemli. EduGate ile yurt dışı okul araştırmalarınızı planlamak için 1 Mayıs tatilini değerlendirebilirsiniz.

19 Mayıs Tatili - Çarşamba

19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı ve İtilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı gün olarak kabul edilir. Resmi tatiller arasında bulunan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da bu açıdan önemli bir yere sahiptir. 19 Mayıs tatili, 2021 senesinde çarşamba gününe denk geliyor. Alacağınız iki gün izinle 5 günlük bir tatil olanağı yaratabilirsiniz kendinize.

COVID-19 pandemisinin etkilerinin azalma ihtimalini göz önünde bulundurarak yurt dışı seyahatlerinin tekrar yapılması durumunda, 5 günlük bir tatil fırsatını dünyanın farklı ülkelerini görerek değerlendirebilirsiniz. SKYhub ile yurt içi ve yurt dışı farklı organizasyonları keşfedebilirsiniz.

2021 Ramazan Bayramı

Resmi tatiller arasında yer alan Ramazan Bayramı, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü bayram arifesi olarak başlayıp, 15 Mayıs Cumartesi günü 3.gününde son bulacak. Hafta içi Ramazan Bayramı tatilini birleştirmek isterseniz 7 gün tatil yapabilirsiniz.

Bu süre içerisinde yurt içi ya da yurt dışı turlarına katılıp her zaman görmek istediğiniz yerleri görebilir ya da size uygun bir otelde keyifli bir tatil planlayabilirsiniz. his.com.tr ye girerek şimdiden size uygun otel ya da turu keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Mayıs ayındaki bayram tatilinden bir ay sonra ise, 17-19 Haziran 2021 tarihinde, dünyanın ilk mobil uygulama fuarı Mobilefest’e katılmak için de takviminize not düşebilirsiniz.

15 Temmuz Tatili - Perşembe

Resmi tatiller arasında yer alan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 2021 senesinde perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü izin aldığınız taktirde 4 günlük bir tatil yaratabilmeniz mümkün. Yazın en sıcak günlerinde deniz tatili yapmak keyifli olabilir.

Size önerimiz Akdeniz ve Ege sahillerinde izole bir tatil yapma imkanı bulabileceğiniz tekne kiralama seçeneğini düşünmeniz. More than Sail ile Göcek’te unutulmaz bir tekne tatilini uygun fiyatlara yapabilirsiniz.

Kurban Bayramı

Kurban Bayramı da resmi tatiller arasında yer alıyor. 2021 Kurban Bayramı, 19 Temmuz Pazartesi bayram arifesi olarak başlayıp, 23 Temmuz Cuma günü 4. gününde son bulacaktır. Hafta sonu tatili ile birlikte bayram tatilini birleştirmek isterseniz 7 gün tatil yapabilirsiniz. 7 gün süresinde kültür turlarına katılıp hiç görmediğiniz yerleri görebilir veya Akdeniz sahillerinde denizin tadını çıkartabilirsiniz.

Bizim önerimiz 2021 Kurban Bayramı tatilinde dünyanın en muhteşem gemilerinde denizler üzerinde bir tatil yapmanız. Cruise Planet ile Yunan Adaları, Adriyatik Kıyıları ya da dilediğiniz yere rotanızı çevirebilirsiniz.

30 Ağustos Tatili - Pazartesi

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatiller arasında yer alıyor. Düşmanların yurdu terk ettiği ve Kurtuluş Savaşı’nın nihayete erdiği gün, 1926 yılından bu yana 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak kutlanıyor. 2021 senesinde ise 30 Ağustos pazartesi gününe denk gelecek. Böylece 3 günlük bir yaz tatili imkanı yaratacak.

Üç gün keyifli bir deniz tatili ya da doğa ile iç içe bir keyif yapmak isterseniz his.com.tr sitesinde size uygun otel ya da tur rezervasyonunu yapabilirsiniz.

29 Ekim Tatili - Cuma

Bu sene uzun tatil günleri çalışanların yanında. 2021 resmi tatil günlerinden bir diğeri olan 29 Ekim tatilinde cumhuriyetin ilanının 98. yılını kutlayacağız. Bu özel gün ise cuma gününe denk gelecek. 29 Ekim tatilinde birbirinden güzel gezilecek yerlere gitmek için 3 günlük bir tatil daha var önünüzde. Resmi bayram tatili olan Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayabileceğiniz birçok farklı seyahat rotasını gezi planınıza ekleyebilirsiniz.

Fuarların yoğun olduğu ekim ayında hem iş seyahatini hem de tatili bir arada yapabilirsiniz. Fuar Sepeti ile yurt içi ve yurt dışı sektörünüze ve şirketinize uyan tüm fuar organizasyonlarına katılım sağlayabilirsiniz.

2021 Sömestir Tatili

Okullar ne zaman kapanacak sorusu tatil severlerin ve elbette en çok da öğrencilerin merak ettiği sorular arasında bulunuyor. Resmi tatiller arasında bulunmasa da 2021 sömestir tatilinde de tatil fırsatı sizi bekliyor olacak. Milli Eğitim Bakanlığı sömestir tatilinin veya yarıyıl tatilinin 25 Ocak-5 Şubat 2021 tarihleri arasında olacağını duyurdu. Buna göre 15 tatil yani sömestir tatili 5 Şubat 2021 Pazartesi günü sona erecek.

Sömestir dönemini sertifika ya da kış okullarında dil eğitimi almak üzere değerlendirmek isteyen öğrenciler için EduGate ile okullar hakkında detaylı bilgi alabilir.

2021 Yaz Tatili

MEB'in yayımladığı genelgeye göre bu sene okulların açılış tarihi 31 Ağustos 2020 tarihi olarak belirlendi. Okulların kapanış tarihi ise 18 Haziran 2021 olarak açıklandı. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ise 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak. Yaz tatili için şimdiden tatil planlarını yapmaya başlayan veliler için çocuklarıyla gidebilecekleri birçok destinasyon yer alıyor. Otel ve tur rezervasyonlarında erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için his.com.tradresine göz atabilirsiniz.

Kasım Ara Tatili / Nisan Ara Tatili

Her sene sömestir tatili dışında öğrencileri 2 adet ara tatil bekliyor. Resmi tatiller arasında yer almasa da ara tatiller çocuklu ailelerin tatil planlarını şekillendirmeleri adına önemli. Bu sene ilk ara tatil 16-20 Kasım 2020'de yapılacak. İkinci dönem ara tatili ise 12-16 Nisan 2021'de olacak.

Seyahat İhtiyaçlarınız İçin Bizimle İletişime Geçin

Türkiye'deki bütün ofislerimizi iletişim sayfasında bulabilirsiniz.

İstanbul Ofisi / Genel Merkez
19 Mayıs Cad. Dr. Hüsnü İsmet Öztürk Sok. Şişli Plaza E Blok Kat B1 Şişli / İstanbul
E-posta: info@his.com.tr
Telefon: +90 (212) 703 37 37
Ankara Ofisi
Beştepeler Mah. Nergis Sok. Via Flat İş Merkezi 7/2 Kat:1 D Yenimahalle / Ankara
E-posta: ankara@his.com.tr
Telefon: +90 (312) 219 00 48

Bizi Takip Edin

Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.