Kore Turizm Organizasyonu ile Kore Turizmine Dair Etkinlik Gerçekleştirdik

Kore Turizm Organizasyonu ile Kore Turizmine Dair Etkinlik Gerçekleştirdik

HIS Travel çalışanları olarak etkinliklerimize online devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde dost ülke Kore’yi daha yakından tanımak için Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi ile keyifli bir etkinlik düzenledik. Gelin bu etkinliğimizin detaylarına öncelikle Kore Turizm Organizasyonunu tanıyarak başlayalım.

Kore Turizm Organizasyonu Hakkında

Kore Turizm Organizasyonu (KTO), Uzakdoğu’nun en önemli ülkelerinden olan Kore’nin dünyada tanıtımına yönelik çalışmalar yapmak üzere Kore Cumhuriyeti bünyesinde hizmet veren bir kuruluştur. KTO İstanbul Ofisi’nin sorumlu olduğu ülkelerde geniş bir yelpazede gerçekleştirdiği bu iletişim çalışmalarının içerisinde Medya İlişkilerini Yürütme, Seyahat Endüstrisini Geliştirme ve Etkinlik Planlamasının Gelişimi yer alıyor.


Online Gerçekleştirilen Etkinliğimizde Neler Yaptık?

15 kişilik HIS Travel çalışanlarımız ve 3 kişiden oluşan Kore Turizm Organizasyonu çalışanlarının eşliğinde gerçekleşen Kore turizmine dair sunumda bilgiler paylaşıldı. Sunumun açılışını ilk olarak Kore Turizm Organizasyonu’nun İstanbul Ofis Direktörü Soyoung Park yaptı. Ardından sunuma yine Kore Turizm Organizasyonu İstanbul Ofisi’nden Marketing Specialist Özgür Gülün devam etti.


Sunuma pandemi döneminde aldığı üstün önlemlerle örnek ülkeler arasında yer alan Kore’nin kültüründen, Kore’deki popüler turizm destinasyonlarından ve Kore kültüründen bahsedildi.


Sunumun sonunda ise HIS Travel çalışanlarına seçkin lezzetlerin bulunduğu Kore yemekleri paketi gönderildi. Muhteşem Kore lezzetlerini deneyimledikten sonra çalışanlarımıza Kore Turizm Organizasyonun özenle hazırladığı ve içerisinde hijyenik maske, powerbank, takvim, Kore gezi rehberi gibi ürünler bulunan kutular hediye edildi.


Eğer siz de Kore turları ve Kore’ye dair merak ettikleriniz hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz için Kore Turizm Organizasyonu’nun web sitesini ve Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.