"Hedefimiz Türkiye'yi Cruise Başkenti Yapmak''

"Hedefimiz Türkiye'yi Cruise Başkenti Yapmak''

Cruise Planet'in müdürü Onur Ovacık geçtiğimiz aylarda EkoVitrin ile söyleşi gerçekleştirdi. İşte o söyleşinin detayları..


"HEDEFİMİZ TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN CRUISE BAŞKENTİ YAPMAK"

Cruise Planet Müdürü Onur Ovacık, “Uzun vadede Türkiye’yi dünyanın Cruise Başkenti haline getirmek ve tüm gemi şirketleri için uğrak noktası olmasını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Bir H.I.S. Türkiye yatırımı olan ve 70 ülkede 550’nin üzerinde ofis ile 17 bin çalışanla 40 yıllık tecrübeye sahip olan Cruise Planet, artık Türkiye pazarında. Cruise Planet sayesinde, en doğru bilgiye ve en uygun fiyatlara en hızlı şekilde ulaşabilmek mümkün. 


Cruise Planet, yüzde 100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veriyor. Cruise Planet Müdürü Onur Ovacık, verdikleri hizmetleri ve hedeflerini Ekovitrin’e anlattı.

Cruise Planet markası hakkında okuyucularımıza bilgi verebilir misiniz? Nerede kuruldu, fikir nasıl ortaya çıktı?

Cruise Planet, bu sene 40. yılını kutlayan bir Japon markası H.I.S. Türkiye yatırımı. Türkiye’de yeni yeni tanınıyor olsa da, global Cruise piyasasında uzun yıllardır bilinen bir ‘Cruise Planet’ markası var. 70 ülkede 550’nin üzerinde ofis ve 17 bin çalışanla edindiği 40 yıllık tecrübe; Japon misafirperverliği ve hizmet anlayışı ile Cruise Planet artık Türkiye’de. Geçmiş yıllara oranla sürekli bir artış grafiği gösteren Cruise gezginlerinin, yeni havalimanı ve yeni Cruise Terminali’nin ardından rotayı uzun zamandır uğramadıkları İstanbul’a çevireceğini, tüm gemi şirketlerinin 2021 programlarına İstanbul’u dahil etmeleriyle öğrenmiş olduk. Bu da Cruise Planet’in fark yaratan teknolojisi Cruise Arama Motorunu Türkiye’de çalıştırmamızın ilk adımı oldu. 


”HERKESİN KENDİNE UYGUN TURU BULMASI MÜMKÜN”

Ne tarz gemi seyahatleri Cruise Planet web sitesi içinde yer alıyor? Büyük 5 yıldızlı gemilerin yanı sıra, yelkenli-butik gemiler-yatlar ve/veya nehir turları da sitenizden satın alınabiliyor mu?

Hatta çok özel keşif gemileri, özel yatlar, 6 yıldızlı gemiler bile yer alıyor. Bu geniş ürün yelpazesinin içinde herkesin kendine uygun turu bulması sadece birkaç filtrelemenin ardından mümkün oluyor.

“YÜZDE 100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI HİZMET VERİYORUZ”

Tüketiciler neden Cruise Planet üzerinden gemi seyahatlerini satın almalılar?

Ücret iade garantisi ile hizmet veriyoruz. Her zaman ulaşılabiliriz, her zaman en doğru ve detaylı bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Hepsinden önemlisi yüzde 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyoruz.

Tüketicilere sağladığınız faydalardan bahsedebilir misiniz?

Çünkü Cruise Planet sayesinde, en doğru bilgiye ve en uygun fiyatlara en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Rezervasyonumu erken mi yaptım endişeniz olmaz çünkü ücret iade garantisi ile hizmet veririz. Her zaman ulaşılabilirizdir, her zaman en doğru ve detaylı bilgilendirmeyi hedefleriz. Hepsinden önemlisi yüzde 100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veririz.  

“CRUISE PLANET BİR BİLGİ BANKASI GİBİ”

Seyahat severler, sitenizi ziyaret ettiklerinde gemi seyahatleri hakkında blog yazıları, gemilerin ve tur programlarının detaylı bilgileri, dikkat edilmesi gerekenler gibi konularda hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar mı?  

Çok daha fazlasıyla ilgili bilgi sahibi olabiliyorlar. Odalarının konumu, gemilerin ortak yaşam alanları, ziyaret edecekleri limanlarda nasıl zaman geçirebilecekleri. Bloglarımızda daha önce o destinasyona seyahatini gerçekleştirmiş gezginlerin notlarını... Yani ihtiyacınız olan tüm bilgileri edinebileceğiniz bir bilgi bankası Cruise Planet. 

“CRUISE PLANET FARKLI TERCİHLERE UYGUN HİZMET VERİR.”

Çocuklu aileler, hamileler, romantik balayı seyahatleri, yalnız gezen kaşifler ve engelli seyahat severler gibi ayrıcalıklı diğerlerinden farklı hizmet alma ihtiyacı olan tüketicilere ne tarz destekler verebiliyorsunuz?

Belirttiğim gibi Cruise Planet’te herkese uygun bir alternatif var. Çocuklu aileler için gemi içinde çocukların daha eğlenceli zaman geçirebilecekleri alternatifler, hamileler için daha kompakt; butik gemiler.  Balayı çiftleri için daha az çocuk popülasyonunun olduğu ve daha az misafire daha az personelle hizmet verildiği resort otel mantığı ile çalışan beş yıldızlı gemiler. Yalnız misafirlerimiz için ilgi alanlarına göre; golf, gurme, parti veya benzeri konseptli gemiler ve hareket kabiliyeti sınırlı olan misafirlerimiz için Accessible kabinler. 

Türkiye’nin ilk Cruise arama motoru olarak kısa ve uzun vadede Cruise Planet’in hedeflerinden bahsedebilir misiniz?

Kısa vadedeki hedefimiz; Türk misafirlerinin seyahat gereksinimlerine uygun aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir Cruise Süpermarketi olarak, yüzde 100 müşteri memnuniyetiyle rahatlıkla seyahat organizasyonlarında tercih edebilecekleri bir oluşum haline gelmek. Uzun vadede ise, Türkiye’yi dünyanın Cruise Başkenti haline getirmek; tüm gemi şirketleri için uğrak noktası olmasını sağlamak var.

Peki Cruise gemileri ile ilgili bir takım endişeleri olan gezginler sizce haklı mı? Gemiler sallar mı ya da limanlarda yeteri kadar zaman geçirilebiliyor mu? Dil problemi olan misafirleriniz için ne gibi çözümleriniz var?

Cruise gemilerinin salladığına ilişkin söylentiler hep var, ama bugün en düşük bütçe ile yapılan gemi 900 milyon dolara inşa ediliyor. Takdir edersiniz ki böyle büyük bütçeli yatırımlarda teknolojinin bütün imkanları seferber edilir. Cruise gemilerinde uzun zamandır kullanılan sarsılmayı önleyici stabilizatör teknolojisi bunlardan sadece biridir. Gemiler limanlarda en az 10-12 saat zaman geçirir. Gece hayatı daha eğlenceli olan yerlerde muhakkak 1 gece konaklama verilir. Bir kere bile bir gemi turuna çıkmış misafirlerimizin ortak görüşüdür ki; limanlarda geçirilen süre oldukça yeterlidir. Dil problemi olan misafirlerimizi ya da uçak biletleri ve transferlerini de dahil edip paket halde bir organizasyon gerçekleştirmek isteyen misafirlerimizi hazır paket programlarımıza yönlendiriyoruz. Bu yıl 10’un üzerinde paket programımız var. İstanbul’da uçakla yurtdışında belli bir noktaya gidiş, havalimanından cruise terminaline transfer, gemi turunuz ve aynı sistemle dönüşünüz hepsi dahil programlarımızın fiyatları da çoğu zaman sadece gemi fiyatının daha altında olur. Üstelik en az 15 yıl deneyimli profesyonel Cruise Planet rehber kadrosu eşliğinde, gittiğiniz her yerin hikayesini, tarihini, en ünlü lezzetlerini ve daha birçok bilgiyi kendi dilinizde dinler ve öğrenirsiniz.