9 İlgi Çekici Balayı Rotası

9 İlgi Çekici Balayı Rotası

Önümüzdeki günlerde balayı tatili düşünenler, ancak bir türlü nereye gideceğine karar veremeyenler için harika önerilerimiz var. Genel olarak yurt dışından oluşan ve bir tane de Türkiye’den bir destinasyon barındıran bu listemiz, bu konuda kararsızlık yaşayanlara ilaç gibi gelecek. İşte dünya üzerinde en çok ilgi çeken balayı rotaları.

1 – Maldivler


Turkuaz rengindeki denizi ve bembeyaz kumları ile Maldivler, ülkemizde de en çok ilgi gören balayı rotalarının başında geliyor. Tüm düğün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz Maldivler’de, bol dinlenmeli ve aşk dolu bir balayı sizleri bekliyor olacak. Maldivlerle ilgili detaylı yazımızı okumayı unutmayın!

2 – İsviçre Alpleri


Balayınız kış aylarına denk gelecekse eğer, İsviçre Alpleri’ndeki dağ evleri oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Gözlerinize inanamayacağınız manzaralar, masalsı kasabalar ve daha pek çok şey sizleri bekliyor olacak bu bölgede.

3 – Kapadokya


Kapadokya, ülkemizde balayı için en çok tercih edilen yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Zira Kapadokya’nın da oldukça romantik bir atmosferi var. Ne de olsa boşuna beyaz atlar ülkesi demiyorlar buraya. Gökyüzünde süzülen balonları, binlerce yıllık yeraltı şehirleri, peribacaları ve lezzetli şaraplarıyla Kapadokya, ülkemizdeki alternatif balayı destinasyonlarından biri.

4 – Bali


Endonezya’ya bağlı bir ada olan Bali, uzun yıllardır yeryüzünün cenneti olarak nitelendiriliyor. İnternette gördüğümüz fotoğraflarıyla bile kendine hayran bırakan Bali, muhteşem ötesi sahilleri, ünlü pirinç terasları, palmiyeleri ve dev salıncaklarıyla harika bir balayı destinasyonu.

5 – Tayland


Balayı dendiği zaman akla en çok gelen yerlerden biri de Tayland. Bangkok, Phuket, Chiang Mai, Phi Phi Adaları ve Koh Samui’den oluşan bir rota belirleyerek hayal ettiğinizden çok daha unutulmaz bir balayı geçirebilirsiniz Tayland’da.

6 – Floransa


Balayında deniz kenarında sere serpe uzanmaktansa güzel bir şehri keşfetmeyi tercih edenler için Floransa ideal balayı adreslerinden biri. Kuzey İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunan Floransa, hem tarihi dokusu hem de romantik atmosferi ile oldukça büyüleyici bir yer.

7 – Paris


Fransa’nın başkenti Paris, yine şehir keşfi yapmak isteyen balayı çiftlerinin vazgeçilmez adresleri arasında bulunuyor. Oldukça romantik bir atmosfere sahip olan Paris, Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi ve aşk dolu kafeleri ile unutulmaz bir balayı tatili vaat ediyor.

8 – Norveç


En can alıcı kış rotaları arasında bulunan Norveç, karlar arasında eğlenceli aktivitelere katılmak, kuzey ışıklarının peşinden gitmek ve olabildiğince sakin yaşamak isteyenler için alternatif bir balayı adresi. Oslo ve Tromso’yü kapsayan bir rota belirleyerek, kuzey ışıklarının altında harika bir balayı geçirebilirsiniz.

9 – Yunan Adaları


Ekonomik bir yurt dışı balayı rotası düşünüyorsanız, Yunan Adaları bunun için biçilmiş kaftan. Rodos, Mykonos ve Santorini’nin içinde bulunduğu bir rota belirleyebilir, hatta Atina’yı da bu rotaya dahil edebilirsiniz dilerseniz. 

Yorum (0)
Yorum Bırak