Yılbaşında Nereye Gidelim: Türkiye'nin En İyi Yılbaşı Rotaları

Yılbaşında Nereye Gidelim: Türkiye'nin En İyi Yılbaşı Rotaları

Yılın en renkli ve en ışıltılı günleri için geri sayıma başlamaya hazır mısınız? İster doğanın içinde olsun, ister tam da eğlence hayatının ortasında yeni yıla harika bir başlangıç yapmak isteyenler için Türkiye’nin en keyifli yılbaşı rotalarını derledik…

Uludağ - Bursa

Söz konusu olan yılbaşı kutlamalarıysa ve siz tam bir gelenekselciyseniz Türkiye’de yeni yıl kutlamalarının en bilindik adresi Uludağ’ı önerebiliriz. Uzun yıllardır yeni yıl kutlamalarının başrol oyuncusu olarak görev yapan Uludağ’da müthiş bir eğlence ortamıyla karşılaşacağınızdan eminiz. Sahip olduğu etkileyici doğası, ulaşım avantajı ve son derece gelişmiş konaklama fırsatlarıyla her dönem dikkatleri üzerinde topluyor.

İlgili içerik: Hafta Sonu İçin Bir Kış Rotası: Uludağ Kayak Merkezi


Alaçatı - İzmir

İzmir şehir merkezine yaklaşık bir saatlik bir mesafede bulunan Alaçatı, yaz döneminde olduğu kadar yılbaşı döneminde de oldukça popüler. Yeni yıl arifesinden itibaren tüm mekanların ışıl ışıl süslendiği Alaçatı’da yeni yıla özel hazırlanan sokak partileri de oldukça fazla kişinin dikkatini çekiyor. Butik otelleri ile ön plana çıkan bu tatil beldesinde her bir işletme kendine has hikayeleriyle yeni yıl konseptine uygun bir ambiyansa bürünüyor ve özel etkinlik ile partiler düzenliyorlar. Alaçatı sımsıcak yaz aylarında olduğu gibi kış döneminin tam ortasında da kendine has duruşuyla misafirlerini bekliyor.


Kapadokya - Nevşehir

Sahip olduğu doğal güzellikleriyle dünya üzerinde mutlaka gezip görülmesi önerilen destinasyonların başında gelen Kapadokya, yılbaşı için tercih edilecek en güzel yerlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bembeyaz örtüyle kaplı peri bacaları ve vadileriyle Kapadokya’nın eşsiz manzarası eşliğinde yeni yılı karşılamak oldukça keyifli olacaktır. Taş butik otellerin yeni yıl konseptine bürünen ambiyanslarında sevdiklerinizle birlikte yeni yılı karşılamak oldukça güzel hatıralar bırakacak olsa gerek…

İlgili içerik: Kapadokya Turları İle Görebileceğiniz 10 Muhteşem Yer


Abant / Bolu

Yılın tüm dönemlerinde şahsına münhasır bir görünüme kavuşan Abant, doğal güzelliği ile doğa tatili severlerin merceği altında. Yılbaşı döneminde bembeyaz kar örtüsüne bürünen Abant’ta oteller yılbaşına özel programlar düzenliyorlar. Keyifli bir yılbaşı tatili için eğlence ile doğanın sakinliğini bonkörce sunan Abant’ta göl çevresinde yürüyüş yapabilir, at binebilir, doğanın güzelliğine şahit olabilirsiniz.

İlgili içerik: Abant Turu Yapacaklar İçin En Keyifli 9 Aktivite


Kartepe / Kocaeli

İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerden günübirlik gidilecek mesafede olan Kartepe, yılbaşı kutlamalarının bir diğer sevilen adreslerinden. Kartepe sahip olduğu çok yıldızlı konaklama seçenekleriyle konuklarına müthiş bir misafirlik deneyimi yaşatıyor. Siz de Kartepe otellerinin yılbaşı özel programları ile yeni yılı eğlence dolu karşılayabilir, doyasıya eğlenebilirsiniz. Ne dersiniz hem eğlence hem de kış sporları dolu bir yılbaşı tatili sizce de kulağa harika gelmiyor mu?

İlgili içerik: Her Mevsim Bir Başka Güzel: Kartepe


Şirince - İzmir

Yeni yılı tüm yılbaşı konseptli partilerin çok dışında bir ortamda karşılamak istiyorsanız size harika doğasıyla Şirince’yi önerebiliriz. İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı masal kitabından fırlamış bir ambiyansa sahip olan Şirince’de sevdiğinizle birlikte sıcacık şömine önünde nefis yiyecekler eşliğinde harika bir yılbaşı kutlaması yapabilirsiniz. Hele ki bu mevsimde oldukça sakin bir ortama sahip Şirince’nin huzur dolu doğasında dağ manzarasına eşliğinde yeni yılı karşılayabilirsiniz.


Büyükada - İstanbul

Yeni yılı karşılarken İstanbul’un içinde olup da İstanbul’dan uzaklaşmak istiyorsanız size harika bir önerimiz var, Büyükada! Dört dörtlük bir yılbaşı tatili için her detaya sahip olan Büyükada’ya ulaşımınızın oldukça kolay sağlanmasının yanı sıra şehir merkezlerinin kalabalığından da sıyrılmış olacaksınız. Birçok otelin yılbaşına özel düzenlediği birbirinden güzel ve keyifli organizasyonlar sayesinde yeni yılı çok farklı bir ambiyansta karşılayabilirsiniz.


Antalya

Türkiye’nin turizm lokomotifi Antalya, yılbaşında gidilebilecek en keyifli noktalardan birisi. Yılbaşı konseptine uygun çok sayıda program sunan Antalya’da isterseniz şehir merkezindeki otellerde konaklayabilir ya da Kaş ve Olimpos gibi doğayla iç içe daha sakin noktaları tercih edebilirsiniz. Kış aylarında sıcaklık ortalaması genel sıcaklığın hayli üzerinde olduğu Antalya’da keyifle keşfedebileceğiniz birçok doğal ve kültürel güzellikler bulunuyor. Tam bir açıkhava müzesi tadında olan kentte eğlence ve keşif dolu bir yılbaşı tatili sizi bekliyor!


Eskişehir

Üniversite şehri olarak nam salsa da kendine has rengarenk ve hareketli ambiyansı ile yeni yılı Eskişehir’de karşılamak oldukça keyifli bir alternatif. Kar yağışı altında yılbaşını tam da yılbaşına uygun bir ortamda geçirmek isteyenler için bu kent benzersiz bir yılbaşı tatili vadediyor. Bol ışıltılı heykellerle dolu sokakları, günün her saatinde canlı mekanları ile her yaştan herkesin kendine göre bir yer bulacağı Eskişehir, en cıvıl cıvıl haliyle yeni yılı karşılamak üzere sizi davet ediyor.

İlgili içerik: Hafta Sonu Kaçamağı: Eskişehir


Yorum (0)
Yorum Bırak